Work and Holiday Visa - the dreams do come true!

Agencja edukacyjna i migracyjna. Licencjonowany agent migracyjny, MARN: 1277981

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Jednym z najważniejszych czynników związanych z otrzymaniem pracy w Australii jest znajomość języka angielskiego. Oczywiście osoby, które opanowały angielski na dobrym poziomie, mają większe szanse na pracę, niż ci dopiero uczący się tego języka. Mimo wszystko także osoby o niższym stopniu zaawansowania angielskiego, po pewnym czasie pobytu w Australii, są w stanie znaleźć zatrudnienie u miejscowych pracodawców. 
 
Drugim ważnym faktem dotyczącym możliwości zatrudnienia jest dyspozycyjność. Niektóre miejsca funkcjonują w porze dziennej, natomiast inne - w nocnej. W ramach tych pierwszych znajduje się chyba najwięcej opcji: może to być m.in. posada w kafejkach, sklepach, piekarni, w magazynach, na budowach czy też w biurach. Do tych drugich natomiast należą bary, kluby oraz wszelkiego rodzaju lokale związane z rozrywką. Również praca przy sprzątaniu biur najczęściej odbywa się wieczorową porą. Natomiast w godzinach popołudniowych popularną pracą jest rozdawanie ulotek na ulicach miast - do tej pracy kwalifikują się praktycznie wszyscy, nawet nie znający dobrze języka.
 
Opłacalna jest praca w weekendy ze względu na wyższe stawki godzinowe, szczególnie w niedziele. Lepsze zarobki można również uzyskać pracując w dni świąteczne, w tym w okresie Bożego Narodzenia.
 
W Australii, który jest ogromnym krajem, różnorodnym pod względem uwarunkowania i klimatu, istnieje wiele opcji pracy poza miastem - głównie na farmach, plantacjach i w sadach, przy zbiorach owoców i warzyw, gdzie często praca jest na akord i ci którzy potrafią pracować wydajnie, mogą sporo zarobić. Warto wiedzieć, że ogólnie nie ma większego problemu ze zorganizowaniem tego typu pracy jeszcze przed wakacjami, kontaktując się z lokalnymi pracodawcami. Niektórzy decydują się jednak na wyjazd "w ciemno" i dopiero po przyjeździe do danej miejscowości, szukają tam pracy. 
  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz