Work and Holiday Visa - the dreams do come true!

Agencja edukacyjna i migracyjna. Licencjonowany agent migracyjny, MARN: 1277981

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Wielu przyjezdnym poszukującym pracy często udaje się otrzymać zatrudnienie w sklepach.
Są to najczęściej posady przy układaniu towarów na półkach lub praca na kasie, jednak czasem trafia się również praca przy obsłudze klienta, na którą mają szansę osoby mówiące płynnie po angielsku.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów pracy opisanych na stronie, job in retail można znaleźć odpowiadając na ogłoszenia o pracy zamieszczane w Internecie, a także chodząc od sklepu do sklepu i pytając, czy pracodawcy nie potrzebują dodatkowego pracownika (szczególnie dotyczy to małych sklepów).
Czasem takie ogłoszenia, z nagłówkiem "Staff wanted", można znaleźć w oknach wystawowych sklepów.
 
Obcokrajowcy mogą ubiegać się o pracę w sieciach supermarketów, takich jak Woolworths, Coles, IGA czy Aldi, gdzie często oferowane są kilkugodzinne zmiany, a godziny pracy łatwo pogodzić z innymi obowiązkami czy priorytetami. Atutem pracy w takich miejscach są przyzwoite stawki za godzinę, a także nienaganne warunki pracy. Niemniej jednak okres rekrutacji i oczekiwania na zatrudnienie w tych sklepach jest na ogół dość długi.
O procesie rekrutacji do Coles można przeczytać w Internecie na stronie: www.colesgroup.com.au/Careerswww.colesgroup.com.au/Careers.

Inne supermarkety, oprócz wyżej wymienionych, to Foodworks, czy też Spar.

 
Poza supermarketami, dobrym miejscem na szukanie zatrudnienia są sklepy z prasą (newsagent's). W ich przypadku, najskuteczniej jest pytać bezpośrednio w każdym z takich sklepów.

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz