Work and Holiday Visa - the dreams do come true!

Agencja edukacyjna i migracyjna. Licencjonowany agent migracyjny, MARN: 1277981

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/templates/gk_publisher/lib/framework/helper.layout.php on line 115

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /home/darwin/ftp/workandholiday/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Mając doświadczenie w pracy na budowie i przy remontach, istnieją spore szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. W większych miastach praktycznie przez cały rok potrzebni są pracownicy w branży związanej z construction, czy to do stawiania ścian, czy też ich burzenia.
 

Chociaż w większości przypadków od pracowników wymagane są odpowiednie lokalne kwalifikacje, to jednak na każdej budowie zawsze potrzebny jest ktoś do pomocy, takiej jak wożenie piachu taczką, podawanie cegieł, czy po prostu utrzymywania porządku, a do tego wystarczy przejść lokalny kurs BHP, czyli uzyskać Green Card.

Dorywczej pracy na budowach najlepiej szukać poprzez agencje pracy, które często ogłaszają się w internetowych wyszukiwarkach pracy.

Stroną, którą na pewno warto odwiedzić jest www.workmatesaustralia.com.auwww.workmatesaustralia.com.au
 
Niektórzy otrzymują także zatrudnienie poprzez znajomych i z rekomendacji, często u Polaków mieszkających w Australii od wielu lat. Właśnie w ten sposób wielu naszych rodaków znajduje pracę w charakterze malarzy, stolarzy, monterów itp.

Ubranie i obuwie ochronne

Pracownicy na budowach zobowiązani są do noszenia odpowiedniego ubrania, w tym obuwia ochronnego. Najlepiej by były to solidne buty z metalowym zabezpieczeniem, czyli steel toe cab boots, które można kupić w wielu sklepach obuwniczych.

Green Card

Aby otrzymać pracę przy remontach i na budowach w NSW (Sydney i w stanie Nowa Południowa Walia), należy posiadać odpowiednie przeszkolenie z przepisów BHP.

Potwierdzeniem odbytego przeszkolenia jest wydana karta OHS General Induction for Construction Work, potocznie nazywana Green Card.

Przeszkolenie można odbyć w specjalnych training centres.

Kurs trwa 6 godzin i obejmuje następujące kwestie:
- Emergencies and injury management
- OH&S Responsibilities at the workplace
- Identify, assess and control hazards
- Overview of industry legislation

Na koniec słuchacze muszą zdać pisemny egzamin. Cena kursu waha się od 100 A$ do 160 A$ (w zależności od placówki szkoleniowej).

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz